Αγαπητοί γονείς και κηδεμόνες,

σε συνέχεια της πρόσφατης ανακοίνωσης από τη Διεύθυνση του σχολείου μας και των αποριών που προέκυψαν σε σχέση με κάποια θέματα, επικοινωνήσαμε με τις αρμόδιες διευθύνσεις στην Περιφέρεια και μας ενημέρωσαν ότι

1. Η Υπεύθυνη Δήλωση που θα υποβάλλει ο κάθε γονέας και κηδεμόνας θα βεβαιώνει ότι έχει τη γονική μέριμνα του μαθητή και ότι τις συγκεκριμένες μέρες που αιτείται επιδότησης το παιδί/τα παιδιά του μεταφερόταν στο σχολείο με ιδιωτικό μεταφορικό μέσο. Δεν απαιτείται κάτι επιπλέον.
  2. Η βεβαίωση της Χιλιομετρικής Απόστασης θα γίνει με την κατάθεση μίας εκτύπωσης από το Google Maps που θα υπολογίζει τη χιλιομετρική απόσταση από την οδό και αριθμό της οικίας του εκάστοτε μαθητή που δικαιούται επιδότησης, μέχρι την οδό Γεωργικής Σχολής 129 - ΤΚ 57001, που βρίσκεται το σχολείο.

ΣΥΛΛΟΓΟΣ ΓΟΝΕΩΝ ΚΑΙ ΚΗΔΕΜΟΝΩΝ