5ο Δημοτικό Σχολείο Πυλαίας                                                                                Πυλαία 24/02/2021

ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ

Σας πληροφορούμε ότι οι εγγραφές στην Α' Τάξη για το νέο Σχολικό έτος 2021-2022, θα γίνονται στο διάστημα, από 01-03-2021 μέχρι 20-03-2021.

Οι ενδιαφερόμενοι γονείς, κατά την προσέλευσή τους για εγγραφή, θα πρέπει να έχουν μαζί τους:

1. Αίτηση εγγραφής (Θα σας δοθεί από το σχολείο).
  2. Αίτηση μεταφοράς μαθητή (Θα σας δοθεί από το σχολείο).
  3. Αίτηση μεταφοράς μαθητή για περιφέρεια. (Θα σας δοθεί από το σχολείο).
  4. Αίτηση εγγραφής στο ολοήμερο (Θα σας δοθεί από το σχολείο).
  5. Προσκόμιση του βιβλιαρίου υγείας του μαθητή, ή επίδειξη άλλου στοιχείου στο οποίο φαίνεται ότι έγιναν τα προβλεπόμενα εμβόλια.
  6. Το Ατομικό Δελτίο Υγείας Μαθητή (Α.Δ.Υ.Μ.) (θα σας δοθεί έντυπο από το σχολείο το οποίο θα συμπληρωθεί και σφραγιστεί από τον παιδίατρο).
  7. Αποδεικτικό στοιχείο από το οποίο να φαίνεται η διεύθυνση κατοικίας του μαθητή (Λογαριασμοί ΔΕΚΟ, Ε1, Εκκαθαριστικό, τηλεφωνίας μαζί με ΔΕΚΟ).
  8. Βεβαίωση παρακολούθησης νηπιαγωγείου (Θα σας δοθεί από το Νηπιαγωγείο).
  9. Πιστοποιητικό γέννησης (Θα εκδοθεί από το σχολείο)
  10. Χάρτης χιλιομετρικής απόστασης (Θα εκδοθεί από το σχολείο).

Αίτηση - Υπεύθυνη δήλωση εγγραφής Α' δημοτικού

Δικαιολογητικά εγγραφής στο δημοτικό

Ατομικό Δελτίο Υγείας Μαθητή

Σχολικές Περιφέρειες των Δημοτικών Σχολείων του Δήμου Πυλαίας-Χορτιάτη για το σχολικό έτος 2021-2022

Ο Δ/ντής του Σχολείου

Ευάγγελος Ζιάκος

Εύχομαι  μ αυτό το ημερολόγιο να διασκεδασετε κ να βρείτε πολλά ενδιαφέροντα πράγματα για τη Γαλλία!

Joyeux Noël  et Bonnie Année!

Θεοδοσελη Κατερίνα.

WISHING YOU AND YOURS A HOLIDAY FULL OF LOVE AND JOY, MERRY CHRISTMAS AND A HAPPY NEW YEAR!!!

Advent calendar

Πίσω από κάθε κουτάκι μας περιμένει μια έκπληξη και μαθαίνουμε πώς προετοιμάζονται οι Γερμανοί για τον ερχομό των Χριστουγέννων.

Κυμιωνάκη Μαρία

Online Adventskalender